środa, 4 grudnia 2013

Wigilia Na Skarpie!



Gdzie: Przestrzeń Na Skarpie, al. Na Skarpie 15/18, Warszawa
Kiedy: 10 grudnia 2013, godzina 18:00

Co to za zwyczaj kąpać się co roku w fontannie na Agrykoli? Czy letnią nocą ogród różany w Łazienkach pozostawał pusty? Która część skarpy zimą wygląda jak z bajki? Czy na skarpie są lisy? Gdzie na skarpie romansować? Ile osób mieści się na imprezie w domku fińskim? Czemu Tamka ma podwójną tożsamość? Co to jest Sobek i gdzie jest brama do piekła?

W ramach projektu „Skarby Skarpy” chcieliśmy odkryć skarpę na nowo. Głównie interesowały nas opowieści. Staraliśmy się namówić warszawiaków na podzielenie się z nami historiami ze skarpą w tle. Odwiedziliśmy ważne dla naszych rozmówców miejsca, dowiedzieliśmy się dlaczego są dla nich wyjątkowe. W ten sposób poznaliśmy skarpę prywatną, wieloraką, widzianą z różnych perspektyw.

Podczas „Wigilii na Skarpie” otworzymy wystawę prezentującą efekty projektu. Zapraszamy!


Plan wydarzenia:

Zapraszamy na wigilijny poczęstunek oraz do:

Posłuchania utworów Milito oraz piosenek o Warszawie w wykonaniu formacji Retrospektakl.

Wspólnego śpiewania kolęd. Wszyscy chętni będą mogli swobodnie dołączyć.

Obejrzenia wystawy, na którą składać się będą fotografie naszych rozmówców związanych ze skarpą i historie, które nam opowiedzieli.

Wspólnego tworzenia „Mapy Skarbów skarpy”. Na przygotowanej przez nas mapie każdy będzie mógł zaznaczyć wyjątkowe dla siebie miejsca.



Milito - pieśniarz; w jego jakby baśniowej muzyce spotykają się inspiracje m.in. post-punkiem, folkiem z różnych stron świata, a także muzyką kościelną. Poetyckie teksty wykonuje, akompaniując głównie na małej fisharmonii i mandolinie.
Autor muzyki do krótkometrażowej animacji poklatkowej "Czas snu" (2013) autorstwa Khan.
https://www.facebook.com/milito1987

Retrospektakl jest trochę z wczoraj, trochę z jutra. W swoim piosenkach zaglądają ludziom w okna, podróżują do świata ulotnych kadrów, déjà vu, magicznych miejsc i prostych historii... Zespół tworzą we dwoje. Są autorami muzyki słów, aranżacji i głównymi wykonawcami swojej twórczości.